Amerika

Proč se trmácet až na druhou stranu polokoule a objevovat právě tento kousek světa? Důvodů existuje spousta, do článku jsem ale vybrala jen ty opravdu top! Praktické informace k cestování po jihu Chile a Argentiny najdete v mém článku zde a nyní se již podíváme na krásy, kterým nejde odolat...

Patagonie pro mě osobně znamená zcela netradiční kousek naší planety. Místo plné izolovanosti a neprozkoumaných tisíců kilometrů své rozlohy i domov vyhynulých zvířat. Co lze vidět na nejjižnějším cípu pevninské části našeho světa a na co se můžete připravit?

Tak tak by se dal nazvat můj cestovatelský okruh, který jsme absolvovala během letních prázdnin 2015. Celá výprava trvala tři týdny, ale když to člověk žene, tak by se to zvládlo i za dva (ale byla by to škoda). A kdo nejvíce ocení tento kousek země? ...zejména cestovatelé vyhledávající krásnou přírodu plnou divoké fauny.

Kde pocítíte adrenalin při jakékoliv procházce přírodou? Kde potkáte grizzlyho u silnice nebo vedle stanu? Kde během přípravy oběda z okna kuchyně zahlédnete šakaly či pasoucí se soby uprostřed městečka? Čistou přírodu, spoustu divoké zvěře a mnohem více zažijete v součásti kanadských Kordiller - Skalistých horách.

Velmi levné letenky. Na to, že je to stát USA, tak překvapivě velká exotika. Výborné jídlo. Duhová města. Skvělé pláže. = výčet jen několik málo z mnoha důvodů, proč navštívit zrovna Floridu. A co bylo úplně tím nejlepším?

Když jsem se zamýšlela, co je nejvíce ikonické pro Floridu, první mě napadli pelikáni, aligátoři a spousta barev (pomalované omítky domů, odpadkových košů, obřích květináčů, věží pobřežní hlídky a mnoho, mnoha dalších), což vystihuje například recepce James hotelu: