To nej z Road Trip – Švýcarsko, Francie a nějaké drobné

Procestováno 05/2018

Jak zmiňuji v prvním článku (s více praktickým infem) - dvě holky, jedno auto, přes 3 tisíce km a za 12 dní asi 20 lahví vína plus nějaké to pivo...V tomto textu najdete spíše inspiraci na místa, která jsme cestou potkaly  - ať už plánovaně nebo náhodně.

Celkový plán cesty: Z ČR směr Mnichov -> Bodamské jezero -> Lichtenštejnsko -> přes San Bernardino Pass do Lucernu -> přes Interlaken do Lauterbrunnen -> Bern, Ženeva bez zastávky -> Annecy -> k Lake of Sainte-Croix -> La Ciotat -> Azurové pobřeží včetně zastávky v Sain-Tropez a Monaku -> přes Janov k Lago di Garda

Švýcarsko je celkově krásná země. Rozkládá se na prostoru jen o něco málo menším, než je půlka ČR a nabízí hlavně přírodní scenerie.

Dokážu si představit, že projet San Bernardino Pass na moto představuje úžasný zážitek, avšak v autě jsme si výhledy užily také. Sic první část (prý ta hezčí) byla v květnu ještě doslova zachumelená, ale i tak se dalo na co dívat...

Pokud jste ve Švýcarsku v oblasti okolo Interlaken a potřebujete někde rozložit stan, tak doporučuji dojet až do Camping Rütti ! Jedná se o jeden z nejlépe umístěných kempů, kde jsem měla to štěstí přebývat!!! Okolí obklopují majestátní stěny hor, ze kterých se valí voda. Také představuje skvělé výchozí místo na treky v okolí. Mimo jiné - do kempu jedete přes nevšední vesničku Lauterbrunnen, kde stojí za to se zastavit.

Lake of Sainte-Croix je sice trochu zajížďka z hlavních cest, ale naskýtá možnost ocitnout se uprostřed čisté přírody a poznat Francii z trochu jiného úhlu. Spíše něž civilizaci hledejte malé vesničky s neanglicky hovořícími obyvateli.

Azurové pobřeží je opravdu azurové. Nečekala jsem, že toto najdu v Evropě. Nedá se srovnat ani s pobřežím v Portu, Barceloně či Itálii (Gaeta). Cestou z Marseille směr Monako se naskýtají různorodé scenerie a na tak krátké vzdálenosti se střídá mnoho podob krajiny.

Naopak od Bodamského jezera jsem očekávala více - cyklotrasy nejsou vedeny přímo okolo jezera (jako třeba u Lago di Garda)...nečekejte zcela dech-beroucí scenerie, spíše lehce beroucí.

Skrytá pláž Calanque d´En-Vau je opakovaně objevená hordou lidí, ale trek, který k ní vede stojí za to...i pláž vypadá úchvatně, jen to lidstvo...

Poznávacím prvkem Monaka je bezesporu bohatství. Domnívám se, že i vodu si tam barví na ještě větší azuro, jinak to snad ani není možné!

Sain-Tropez známe mnozí díky četníkům z tohoto městečka a tamní obchodníci z toho dost těží.
Luxusní jachty kotví v přístavu, na ulici se prodávají umělecká díla a zmrzlinu dostanete větší, než byl sám Cruchot.

A na závěr toho nej z naší cesty zařazuji "žrádlo"! Fakt musím říct - co jsme si koupily, bylo navýsost lahůdka (je fakt, že mě chutnalo i ve školní jídleně, ale Aneta má chuťové buňky přeci jen náročnější, takže toto tvrzení berte určitě jako validní!).